Tauron Nowa Muzyka Katowice
STRONA ARCHIWALNA TAURON
NOWA MUZYKA KATOWICE 2018
30 VI 2018 (sobota)
20:00 – 21:00
More Music Hall

Spektakl „Uran Uran” PL

Dowiedz się więcej o spektaklu!

Twórcy sztuki „Uran Uran”:

Wojciech Kucharczyk – muzyk, działacz. Od wielu lat stara się łamać granice i podziały w sztuce, i tym podobnych. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych projektów. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik Musik. Od 2014 zajmuje się także muzyczną działalnością kuratorską, z czego najważniejszą pracą jest autorski program sceny Carbon na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Paulina Jaksim – Artystka Polskiego Teatru Tańca. Współpracuje z czołowymi twórcami ze świata tańca. Ukończyła Codarts, University of the Arts w Rotterdamie, studiowała także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Pełniła funkcję  kierownika artystycznego Teatru Tańca Caro. Współpracuje z kolektywem .wju tworząc widowiska multimedialne.

Kasia Kulmińska – wychowana w duchu klasycznej szkoły baletowej. Podczas swojej 9-letniej edukacji miała okazje odbywać praktyki na deskach Teatru wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły baletowej dołączyła do zespołu Polskiego Teatru Tańca, w którym przeżywa przygodę życia. Rozwija się jako tancerka i choreografka. Miała okazje występować na wielu światowych scenach.

Krystian Szymczak – kostiumograf, scenograf i projektant ubioru. Ukończył kierunek Projektowanie Ubioru na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swojej twórczości łączy teatr z modą, bawi się stylami i konwencjami. Eksperymentuje z formami i tworzy własne tkaniny. Koncentruje się na twórczości teatralnej.

Piotr Steczek – Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, skrzypek Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso. Od wielu lat fascynuje się muzyką z różnych stron świata i kolekcjonuje oryginalne instrumenty etniczne, na których gra i wykorzystuje w swoich licznych autorskich projektach muzycznych. W swoich kompozycjach czerpie inspiracje zarówno z muzyki klasycznej, jazzowej, elektronicznej jak również z szeroko pojętej World Music.

Marcin Liber – jest reżyserem, scenografem i scenarzystą, jednym z założycieli niezależnego poznańskiego teatru Usta Usta. Autor kilkudziesięciu spektakli, wielokrotnie nagradzany. Współpracował z Teatrem Ósmego Dnia, współtworzył Teatr Biuro Podróży.