Tauron Nowa Muzyka Katowice
STRONA ARCHIWALNA TAURON
NOWA MUZYKA KATOWICE 2018
1 VII 2018 (niedziela)
10:00 – 17:00

Biuro w Parku – niedziela

Park Bogucki
ul. Dobrowolskiego

Niedziela, 9 lipca
10:00 – 12:00 DJJD (ambient dj set)
12:00 – 13:00 AARPS (live)
13:00 – 14:00 Andrew Pekler (live)
14:00 – 15:00 Bartosz Kruczyński + Botanica (live)
15:00 – 17:00 Lucy (ambient dj set)

WEJŚCIE BEZPŁATNE!

Biuro Dźwięku Katowice, inicjatywa wspierająca lokalną scenę muzyki elektronicznej, we współpracy z Tauron Nowa Muzyka Katowice, przygotowało projekt towarzyszący o nazwie „Biuro w Parku”. Dwudniowy, dzienny program muzyki ambient w Parku Boguckim, zlokalizowanym tuż obok terenów Festiwalu.

Kuratorzy Biura Dźwięku Katowice – Piotr Ceglarek i Jan Dybała mają nadzieję , że łącząc najbardziej intensywne dni festiwalu „Biuro w Parku” stanie się wydarzeniem buforowym, które pozwoli zarówno uczestnikom jak i okolicznym mieszkańcom wspólnie zrelaksować się oraz zregenerować siły.

Co ciekawe zaproszeni artyści nie wystąpią w przeznaczonej do tego muszli koncertowej, ale znajdą się wśród publiczności. Scenę wypełni zaawansowany system nagłośnieniowy, który dodatkowo spotęguje muzyczne doznania. W Parku Boguckim serię występów zainauguruje polski ambasador ambientu Dtekk. Za najważniejsze wydarzenia należy uznać z pewnością występy legend niemieckiej elektroniki: Jana Jelinka i Andrew Peklera, których aktualne produkcje, łączą tropikalną egzotykę i eksperymentalne brzmienie pionierów elektroniki z lat 50-tych ubiegłego wieku.

Wątki egzotyczne kontynuować będą wyznawcy filozofii muzyki czwartego świata Jona Hassella – Bartosz Kruczyński (połowa ex duetu Ptaki) i Botanica z Warszawy. Nie zabraknie ich również w DJ secie DJJD, który otworzy niedzielną część imprezy. Całość zamknie dwugodzinnym setem Luca Montellaro znany pod pseudonimem Lucy. W Parku Boguckim wystąpią ponadto: Poly Chain, AARPS i EERT.

.

.

.

.

.