Tauron Nowa Muzyka Katowice
STRONA ARCHIWALNA TAURON
NOWA MUZYKA KATOWICE 2018

Oto kolejni artyści, którzy uświetnią 12. edycję

12.12.2016
  • RY X
  • LUKE VIBERT
  • GOLD PANDA
  • MALL GRAB
  • LUCY
  • AUX 88
  • HO99O9

Gwiazda niezależnego popu, weterani elektroniki, house’owa sensacja ostatnich miesięcy oraz ekscentryczny, punkowy rap – oni wszyscy zagrają już w drugi weekend lipca 2017 roku w Katowicach. Kolejni zaproszeni artyści 12. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice to RY X, Luke Vibert, Gold Panda, Mall Grab, Lucy, Aux 88 oraz Ho99o9.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice to czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce. Co roku w malowniczej Strefie Kultury prezentują się najciekawsi debiutanci i najwięksi klasycy współczesnej elektroniki, ale także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi. Organizowany od 11 lat festiwal cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku, a Tauron Nowa Muzyka Katowice to marka będąca synonimem najwyższej jakości.

Wśród kolejnej grupy zaproszonych artystów znajdziemy gości z Australii, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Outsiderski, atmosferyczny pop RY X zawładnął serca fanek i fanów na kilku kontynentach, trafiając nawet do globalnych kampanii reklamowych wielkich korporacji. Luke Vibert to wszechstronny producent i bliski współpracownik Richarda D. Jamesa, znanego lepiej jako Aphex Twin. Gold Panda produkuje oryginalne beaty, inspirowane w równej mierze hiphopem, co różnymi gatunkami muzyki klubowej.  Mall Grab podbił sieć serią tanecznych produkcji, które co tydzień można usłyszeć w klubach całego świata. Zamieszkały na stałe w Berlinie Lucy specjalizuje się w głębszej odmianie techno o ambientowych strukturach. Aux 88 to weterani z Detroit, którzy łączą futurystyczne inspiracje z surowym brzmieniem, a ich znak rozpoznawczy to wciągające liveacty. Ho99o9, czyli „horror”, to skorodowana mieszanka rapu, punku i brudnej elektroniki.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka to nie tylko elektroniczne eksperymenty, ale również popowa wrażliwość w dobrym wydaniu. Od lat śledzimy najciekawsze nowinki na scenie muzycznej, dlatego oprócz didżejów takich jak Mall Grab, zaprosiliśmy także święcącego triumfy wokalistę Ry X. Często stawiamy na intrygujących debiutantów lub artystów mniej znanych, ale przeżywających moment chwały. Bywa, że ich występy wywołują lepszy oddźwięk niż koncerty dobrze znanych headlinerów. Prezentowanie nowej, świeżej muzyki to nasza główna misja – mówi Adam Godziek, jeden z twórców i szefów festiwalu.