Tauron Nowa Muzyka Katowice
STRONA ARCHIWALNA TAURON
NOWA MUZYKA KATOWICE 2018

Znamy pierwszych artystów przyszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

28.11.2016
  • CHRISTIAN LÖFFLER + MOHNA (a/v live)
  • GANG GANG DANCE
  • FISZ EMADE TWORZYWO
  • PORTER RICKS
  • THOMAS BRINKMANN
  • FOOD & HILDE MARIE HOLSEN
  • PAULA TEMPLE
  • DR. RUBINSTEIN

Didżejki techno, dźwiękowi eksperymentatorzy oraz ekscentryczne zespoły jazzowe i rockowe zagrają w drugi weekend lipca w Katowicach. Pierwsi ogłoszeni artyści 12. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice to Christian Löffler + Mohna (a/v live), Gang Gang Dance, Fisz Emade Tworzywo, Porter Ricks, Thomas Brinkmann, Food i Hilde Marie Holsen, Paula Temple oraz Dr. Rubinstein.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice to czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce. Co roku w malowniczej lokalizacji Strefy Kultury prezentują się najciekawsi debiutanci i najwięksi klasycy współczesnej elektroniki, ale także artyści jazzowi, rockowi i hiphopowi. Organizowany od 11 lat festiwal cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku, a Tauron Nowa Muzyka Katowice to marka będąca synonimem najwyższej jakości.

Wśród artystów, którzy zagrają na przyszłorocznej 12. edycji nie zabraknie silnej reprezentacji sceny techno. W Katowicach zaprezentują się twórcy słynący z eksperymentów, jak duet Porter Ricks i Thomas Brinkmann, ale także berlińskie didżejki Paula Temple i Dr. Rubinstein, znane z motorycznych, tanecznych setów. Dawkę świeżego grania na żywo zapewnią rockowe eksperymenty Gang Gang Dance z Nowego Jorku oraz brytyjski zespół Food z towarzyszeniem norweskiej trębaczki Hilde Marie Olsen. Polską reprezentację stanowić będzie grupa Fisz Emade Tworzywo. Wydarzeniem będzie z pewnością audiowizualne show młodego niemieckiego producenta Christiana Löffler z towarzyszeniem wokalistki Mohny.

Mamy nadzieję, że 12. edycja przebije trzy ostatnie, które były jak dotąd największymi sukcesami festiwalu. Zaprosiliśmy intrygujących, świeżych artystów, którzy z pewnością dostarczą nam równie niezapomnianych wrażeń, co sierpniowy set Robaga Wruhme o poranku, czy przejmujący koncert Lubomyra Melnyka w sali NOSPR – mówi Adam Godziek, jeden z organizatorów i pomysłodawców festiwalu.